Recenze potěší

Čas od času nám kamarádi posílají odkazy na recenze na naši knihu. Srdce nám vždycky zaplesá! Třeba aktuální tuhle z Knižního klubu . Pište, hodnoťte ať máme nějakou zpětnou vazbu. Děkujeme!

Jinak rybářskou sezónu jsme už zahájili – konkrétně s touto vychytávkou „zakrmovací bombou“. Zatím se tedy ryby pomalu ale opravdu pomalu probouzejí ze zimního spánku….Takže trpělivost!:)

Tereza a Viktor

Jsme ve Zprávách!

Objevili jsme se ve Zprávách!

Dobře, jsou to Turbo Zprávy, které asi neznáte, ale rozhodně doporučuji sledovat jeho tvůrce Rosťu alias Starého Mrzouta na všech možných sociálních sítích – videa na youtube zde.

Rosťa dělá na benzínce a také má svou hospodu a každý den přejíždí jedny legendární koleje viz třeba zde. O svých úspěších, starostech a radostech píše na sociálních sítích. No a když má občas na benzínce čas, tak glosuje ve svých videích aktuální zprávy – TurboZprávy. Dost často používá ve svých glosách zemité výrazy, ale to k tomu patří. To co se mně osobně na něm líbí, je jeho odzbrojující přímočarost, nadhled, zdravý rozum a vtip. Prostě absolutní souznění pro mně:). Těším se na každé jeho video a názor. Tak mě napadlo, že udělám jedinou marketingovou aktivitu na podporu našeho „bestselleru“ – pošlu mu drobný příspěvek na sponzoring a naši knihu s jediným zadáním – ať knihu objektivně rozcupuje. Zde je výsledek – začíná v čase 6:50. Díky moc!

Viktor

 

O ryby přece nejde…

Kamarádi nám poslali jednu historickou Čtvrtníčkovinu:) Líbí se nám to poselství, které je shodné i s naší knihou: „Tady přeci o nějaké ryby nejde…, jde především o to, uspořádat nějakou pěknou akci“ – a pod to se můžeme podepsat i my. V době různých aplikací a lákadel internetu je důležité děti inspirovat, aby si ten život užily i tak nějak normálně. Video zde:):

Výlov obecního rýbníka

Tohle byla pro nás velká událost. Výlov obecního rybníka po třech letech. Rybník je totiž nebesák, takže s čerstvou vodou bývá problém. Jsme rádi, že se letos našlo pár aktivních lidí, co to dotáhli do zdárného konce. Na jaře vysadili amury a kapry, celkem 100ks. Zakrmovali je poctivě pšenicí, aby na ten výlov trochu narostli, no a tento víkend se „sklidilo“, respektive vylovilo 110ks. Ano, překročili jsme plán o 10%. Nikdo neví, jak je to možné, ale je to tak.

Každopádně pro všechny kluky a holky ze vsi je to vrchol rybářské sezony. Je to jediný den v roce, kdy jsou rodiče smířeni, že budou prát kalhoty, bundy, někdy i čepice a ponožky od bahna…Sousedé se opět mohli po delší době trochu pobavit, vymyslet další společné akce a tak. My jsme si odnesli pár kaprů – jak můžete vidět na pekáči…tentokrát jsme je zapekly na másle s rozmarýnem a maďarskou paprikou:

IMG_0403 IMG_0391 IMG_0378 IMG_0362

Jsme v katalogu Nejlepší knihy dětem za 2016/2017!!!

Vloni touto dobou, jsme ještě vůbec netušili, že se nám podaří knihu vydat. Věděli jsme jen, že pár exemplářů určitě vyrobíme pro naše děti a pro pár našich přátel a kamarádů…

Rok se s rokem sešel, knihu jsme vydali díky odvaze nakladatelky Veroniky Benešové Hudečkové (nakladatelství Verzone) a teď se dokonce dostala do výběru 52 nejlepších knih pro děti za 2016/2017, který každoročně vybírá Komise pro dětskou knihu v rámci Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) společně s Českou sekcí IBBY (Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu – International Board on Books for Young People).

Nejepší knihy dětem My rybáři z Lužnice_Mastník_Víznerová

Máme velkou radost. Děkujeme porotě, děkujeme nakladatelce, děkujeme vám, našim čtenářům!!!

V+T

Štiky z babího léta

Dokud vám není 15 a více let, nesmíte lovit na živou návnadu/rybičku. Vaše šance na chycení dravé ryby se tedy značně snižují.

ryb3

 

Musíte zkoušet různé umělé návnady, twistry, nebo woblery a těšit se, až vám bude jednou patnáct.

Ale teď, na závěr sezony se zadařilo! Na Nežárce! Během jedné hodiny dvě štiky. První měla 70cm, druhá 57cm. V devíti letech je to dost slušné zakončení sezóny!

ryb0ryb2

 

Jak můžete vidět níže, vydalo to na pěkný oběd pro celou rodinu. Udělali jsme si je jen tak, zapečené se zeleninou na smetaně.

ryb1ryb4

 

Inspirace z prázdnin

Tak se nám to opět potvrdilo! Každým rokem jsou ty prázdniny kratší a kratší… A kupodivu i letos se dětem rybářsky zadařilo – pár štik, bolenů, candátů a kaprů. Pozorujeme na nich čím dál tím větší rybářskou zručnost a nápaditost. A také i trocha toho mazáctví. Hlavně si užily naplno své kamarády a to se počítá! Jo a taky jsme společně postavili úplně nový vor Fram – to byl hit letošního léta. Tak tedy alespoň pár fotek pro inspiraci:

Vaše recenze potěší

Občas nám někdo z kamarádů pošle odkaz a my se nestačíme divit:) Je v něm naše kniha! To, že někdo z vás čtenářů napíše pěknou recenzi na svém blogu, nebo naši knížku zmíní na svém facebooku či jiných sociálních sítích nás velmi těší. Je to ta nejlepší podpora jakou si může kniha (a její autoři) přát. Děkujeme!

blog

Objevili jsme se třeba na tomto blogu paní Zuzany Vršanské, nebo zde nás například zařadila mezi „doporučenou“ literaturu pro děti Základní a mateřská škola Montessori v Českých Budějovicích. Jsou to knížky, které u nich děti nejraději čtou.

To moc potěší! Děkujeme! Děkujeme! Děkujeme!

Pracujeme na nové knize

Prázdniny jsou v plném proudu, dokonce se nám zdá, že letos ubíhají mnohem rychleji než vloni! Děti už za sebou mají pěkné úlovky a také spoustu nových rybářských i nerybářských historek.  O víkendu nás v jižních Čechách navštívila Terezka (ilustrátorka knížky),  párkrát si i nahodila na jezu Metel na Nežárce, děti čeřínkovaly, lovily i jednu bankovku, která mně vypadla z kapsy…i přes vyhlášenou odměnu 50 % a plné nasazení několika dalších dospělých odplavala do neznáma. Možná ji už vylovili vodáci někde u Veselí a mají hezkou neděli.

Každopádně jsme tímto naším společným víkendem zahájili práce na nové knize! Něco jako My rybáři z Lužnice „Druhá sezóna“, nebo tak nějak…Tak nám držte palce!

VM

Pár fotek z Metele a podvečerní cesty domů: