Jak kniha vznikala

Prázdniny 2016 si mé děti opravdu užily. Počasí jim přálo, takže zažily jak horké dny na koupání, tak deštivé dny na houbaření. Bez ohledu na počasí sebou pořád vozily rybářské pruty. Mají tam u nás v jižních Čechách takovou partu, se kterou neustále blbnou kolem vody a ryb. Na obecním rybníku, na řece Lužnici, Nežárce, nebo na pískovnách.

Když jsem přes týden v práci, tak mi pak ty jejich malá velká dobrodružství o víkendech vyprávějí. Zažíval jsem jako kluk něco podobného. Úplně se mně ty vzpomínky letních radostí z dětství vybavují. Začal jsem díky dětem zase lehce rybařit. Ale znáte to, času je málo a povinností s věkem přibývá. Ale tu radost a krásu z rybolovu jsem díky nim zase objevil.

Tak mě tedy během prázdnin napadlo, že bych mohl zkusit napsat pár menších rybářských povídek pro děti. Pro námět jsem nemusel chodit daleko.  Když jsem to pak po prázdninách ukázal ilustrátorce Terezce Víznerové bylo rozhodnuto. Zkusíme to vydat. Na jaře 2017 se tedy můžete těšit na nový přírůstek do vašich knihoven – knihu My rybáři z Lužnice aneb Jak jsme lovili kapra Bláťulu.

Držte nám palce!

 

Viktor M.

Aktualizace 17.10.2017:

OCENĚNÍ – Naše kniha byla vybrána Svazem českých knihkupců a nakladatelů mezi 52 nejlepších knih pro děti za rok 2016/2017!

Aktualizace 2.3.2017:

Kniha vychází v nakladatelství Veroniky Benešové Hudečkové – VERZONE. Na finální podobě knihy se dále podíleli Alena Benešová, Lukáš Jasanský, Jana Kratochvílová a společnost Tisk H.R.G. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za příjemnou spolupráci. Tiráž knihy je zde:

My rybáři z Lužnice
JAK JSME LOVILI KAPRA BLÁŤULU
Napsal Viktor Mastník
Ilustrovala Tereza Víznerová
Jazyková redakce a korektura Alena Benešová
Reprodukce Lukáš Jasanský
Grafická úprava a sazba Jana Kratochvílová / signatura.cz
Tisk H.R.G. spol. s r.o.
Vydalo nakladatelství Verzone s.r.o., Baranova 1802/21, Praha 3
Praha 2017
Vydání 1.
ISBN 978-80-87971-13-0

Dobrý den. Moc děkujeme za krásný komentář! Opravdu to vypadá, že začneme s Terezkou pracovat o prázdninách na pokračování – děti začaly novou rybářskou sezónu a veselé inspirace je opravdu hodně. A to ještě nezačaly prázdniny. Třeba se na Lužnici potkáme při rybaření:) Za tvůrčí tým Viktor M.

Knížku, jsme včera s velkým úžasem objevili v knihkupectví v Kutné hoře. Máme syny 8 a 5let, vášnivé rybáře, kteří tráví část svých prázdnin v obci Lužnice u Třeboně a zažívají podobná dobrodružství, kniha je krásná, nám i dětem se moc líbí a hodně se u ní smějeme, jak jsou si příběhy našich kluků podobné. Přejeme knížce hodně veselých čtenářů a těšíme se na pokračování.